Poklady srdce 4

POKLADY SRDCE 4 – UMĚNÍ PŘÍTOMNOSTI


PŘIHLÁSIT SE

poklady srdce

WORKSHOP
s MATI ENGWERGA (Holandsko)
BRNO
9-11. ZÁŘÍ 2016

PROBUZENÍ NAŠÍ BUDDHOVSKÉ PŘIROZENOSTI – UMĚNÍ PŘÍTOMNOSTI – VZDUCH. Workshop z cyklu „Poklady Srdce“.
V tomto setkání se propojíme s naší esencí, která je za našimi myšlenkami a pocity. Nahlédneme hlouběji do nás samých, a tyto zkušenosti z tanečního parketu vneseme do našeho dennodenního života. Žiji skutečně svůj plný potenciál, nebo se držím zpátky? Jaké opakující se vzorce v životě  mi snižují energii? Co potřebuju podpořit pro svůj další rozkvět? Jakmile se naučíme vidět skrze povrch naší osobnosti, nemusíme se identifikovat s určitou rolí v našem životě, ale můžeme se svobodně posouvat z jedné role do jiné. Za vrstvami naší osobnosti je nesmírný oceán svobody a lásky, doširoka otevřený prostor v našem srdci, vždy dosažitelný a přítomný.

„Tanec mi dává pociťovat mou živost. Nezáleží na tom, jaké emoce prožívám nebo co se odehrává v mém životě, všechno to můžu vyjádřit pohybem. Pokaždé, když vkročím na taneční parket, cítím, jak ve mně pozvolna vzrůstá pocit oslavy. Nezáleží na tom, jaký tvar moje tělo zaujímá; tanec mě vyzývá k tomu, abych se nadechla právě toho, co je v tu chvíli přítomné: radosti, slz, zmatku, divokosti, něhy.
(Mati Engwerda) 

CYKLUS „POKLADY SRDCE“ s Mati Engwerda probíhající v Brně 2015/2016 má celkem 5 víkendových workshopů. Skrze tanec, meditaci a další média zkoumáme oblast srdce a zaměřujeme se na přenos našich zážitků z tanečního parketu do našeho každodenního života. Často nám může připadat, jakoby to byly dva různé světy v našem životě, proto budeme praktikovat integraci vhledů, výzev a svobody, které na dílně zažíváme, do každodenního života. Ačkoliv je opravdu krásné účastnit se celého cyklu, je také možnost účastnit se jen libovolných víkendů dle Vašeho výběru. 


PŘIHLÁSIT SE

Kam dále pro více informací a inspiraci?

PROFIL LEKTORKY

Mati prošla výcvikem 5 rytmů v roce 1998 a od té doby vede workshopy …

více …

ROZHOVOR

„Cokoliv chcete, můžete!“
rozhovor s Mati Engwerda 

více …

CO JE 5 RYTMŮ?

5 rytmů je praxe vědomého pohybu, která integruje všechny úrovně…

více…

 Praktické informace

CENA WORKSHOPU

workshop (so+ne): 

3.300 Kč (platba zálohy 1.800 Kč do 25.8.)
3.500 Kč (platba zálohy 2000 Kč po 25.8.)
při platbě workshopu je páteční večer zdarma

CENA VEČERA

pouze páteční otevřený večer:

400 Kč (platba do 25.8.) 
450 Kč (platba po 25.8.)

VÝHODNĚNÁ CENA

balíčky pro cyklus při platbě:

2-3 dílen: 3.000 Kč za dílnu
4-5 dílen: 2.700 Kč za dílnu 

REZERVACE MÍSTA

Rezervujte si své místo včas vyplněním online přihlášky a zaplacením zálohy kurzovného. (detaily k platbě obržíte e-mailem)

PODMÍNKY ÚČASTI

Workshop je otevřen pro každého bez ohledu na předchozí zkušenosti s tancem. Storno a účastnické podmínky DANSEA najdede ZDE. 

DARUJTE TANEC

… nebo se nechejte obdarovat:)
nabízíme Dárkové poukazy  na workshopy a otevřené večery

Čas konání

pátek 9. září • 18:00- 21:00
sobota 10. září • 11:00-18:00
neděle 11. září  • 10:00-17:00

Místo konání

tělocvična „Pod Hradem“
(velká budova z červených cihel)
Údolní 3, Brno

Často kladené otázky

Je tento workshop pro každého?

Wokshop je určen pro každého, kdo cítí touhu po svobodném pohybovém projevu a práci na sobě, bez ohledu na předchozí zkušenosti s tancem, pohlaví, věk, tvar fyzického těla, společenské, kulturní a názorové pozadí.

Co si vzít na tanec s sebou?

Oblečení, které vás nijak nebude omezovat v pohybu, a ve kterém se cítíte dobře a zároveň pohodlně, nejlépe ve více vrstvách, které se dají v případě potřeby odkládat. Obuv: tančíme naboso, popř. v měkké taneční obuvi, abychom měli co nejpřímější kontakt se zemí. Uzavřenou láhev na vodu. Na dílny doporučujeme šátek či deku na sezení. V případě, že bude třeba si na dílnu přinést ještě něco dalšího, budete upozorněni v informačním e-mailu před dílnou.

Mohu přijít i bez předchozí zkušenosti s tancem?

Ano, není nutná žádná předchozí zkušenost s tancem. Pokud vás tanec láká, přijďte, i pokud si třeba myslíte, že tančit “ neumíte” a že máte obě nohy levé 🙂 Nikdo Váš taneční projev nebude posuzovat, ani se nebudeme učit žádné sestavy a taneční kroky. Budete jemnými instrukcemi a doporučeními vedeni k tomu, jak probudit tanečníka, který už je uvnitř vás.  Přijďte se přesvědčit na vlastní “kůži”, že “ Kdo má tělo, je tanečník” ( Gabrielle Roth)

Zvládnu tančit několik dní po sobě?

Tanec 5 rytmů a tanec Movement Medicine není o fyzickém výkonu, každý má možnost se pohybovat dle svých fyzických možností. Na delších dílnách procházíme dynamičtějšími a klidnějšími fázemi, tanec plyne na vlnách, a je úžasný zážitek naučit se odpočívat také v pohybu, a zakusit, jak nás může pohyb vyživovat, čím déle tančíme, a jak se naše případná únava, když ji přijmeme, může proměnit v novou energii, nehledě na naše očekávání a na to co ze své předchozí zkušenosti známe.

 

Můžu se účastnit i s fyzickým omezením?

Tance se můžete účastnit i s dočasným či trvalým omezením fyzického pohybu. Tento druh tance není o výkonu ani o opakování přesně daných pohybových prvků, budete mít prostor naslouchat  fyzickým možnostem svého těla a zapojit se i s případnými fyzickými limity.

Nejsem příliš pokročilého věku pro tanec?

Budete mít možnost tančit svým vlastním tempem, které je Vám přirozené. Věkový rozsah tanečníků na workshopech Dansea byl zatím 0-76 let … a budeme rádi, když se tato věková škála bude rozšiřovat 🙂

 Máte další otázky? 

Veronika Živa
[email protected]
tel. +420 727 941 674

Pokud mě na tel. nezastihnete,
napište sms, ozvu se vám zpět.

následující dílny z cyklu Poklady Srdce:

Umění jednoty (25.-27. listopadu 2016, Brno)

tanec 5 rytmů, cyklus Poklady srdce v Brně s Mati Engwerda

Plynutí a důvěra | Umění bytí |  Země (17.-18. října 2015)

Během tohoto prvního víkendu se propojíme s přirozeným proudem naší energie a s uměním bytí. Být doma v těle je prvním krokem k probuzení. Dech, tanec a meditace nás budou podporovat v návratu k našemu přirozenému proudu a rozpuštění zamrzlých částí v našich tělech a srdcích. Vnímavost a spojení se Zemí je důležitou branou k bytí v přítomnosti. Když se naučíme jak proměňovat naše strachy v důvěru, je tam  tolik svobody!

Jízda na Tygrovi |  Odvaha a Síla | Oheň (22.-24. ledna 2016)

Vedle kvality Býtí je v nás také přirozená vitální životní síla, která se touží projevovat a rozvíjet. Vášeň žít, růst, vzkvétat. Během tohoto víkendu rozvineme a posílíme spojení s naší autentickou silou. V našem Srdci a  Esenci můžeme zažívat skutečnou sílu a potenciál. Často máme tendenci zažívat výzvy v našem životě jako překážky. Ve skutečnosti jsou však tyto výzvy dary života, které nám pomáhají růst a rozvíjet se. Co v našem životě potřebuje pro svůj další růst naši pozornost?

 Odevzdání |  Umění nechat odejít | Voda  (20.-22. května 2016)

V tomto víkendu jste zváni k  odevzdání a vytvoření prostoru  se svém srdci skrze umění nechat odejít. Změna je přirozeností života, a nechat odejít je její součástí. Tento proces se může dotknout smutku uvnitř nás, ale zároveň se tím vytváří prostor, aby mohlo vstoupit něco nového. S hlubším propojením s proudem života, narození a smrti, osvobozujeme naši přirozenou vitalitu a kreativitu. V každém okamžiku nás život vyzývá se mu odevzdat.

Probuzení naší buddhovské přirozenosti | Umění přítomnosti | Vzduch  (9.-11. září 2016)

V tomto víkendu se propojíme s naší esencí, která je za našimi mysšlenkami a pocity. Nahlédneme hlouběji do nás samých, a tyto zkušenosti z tanečního parketu vneseme do našeho dennodenního života. Žiji skutečně svůj plný potenciál, nebo se držím zpátky? Jaké opakující se vzorce v životě  mi snižují energii? Co potřebuju podpořit pro svůj další rozkvět? Jakmile se naučíme vidět skrze povrch naší osobnosti, nemusíme se identifikovat s určitou rolí v našem životě, ale můžeme se svobodně posouvat z jedné role do jiné. Za vrstvami naší osobnosti je nesmírný oceán svobody a lásky, doširoka otevřený prostor v našem srdci, vždy dosažitelný a přítomný.

Klid | Umění jednoty | Srdce  (25.-27. listopadu 2016)

Během závěrečného víkendu cyklu se propojíme s Klidem. Klid je bohužel v našem moderním světě často opomíjenou kvalitou. Důsledkem toho často nevíme, jak se zpomalením a přesunutím pozornosti dovnitř vyživit. Proto máme tendenci padat do stínu této kvality. Naopak nacházejíc se ve skutečné podstatě Klidu jsme obojí, úplně uvolnění a zároveň bdělí. Pokud máme dostatek odvahy projít skrze povrch naší mysli a pocitů, není tam jiná možnost než přijít domů! Návratem ke kořenům sebe sama vytváříme v našich srdcích prostor pro žiot a pro lásku: náš přirozený stav bytí. Jak zůstat v kontaktu se svou esencí uprostřed životních změn?