Dansea: lektorka Susannah Darling Khan

Susannah Darling Khan

lektorka a zakladatelka Movement Medicine

Susannah vede taneční workshopy od roku 1989 v různých zemích Evropy a světa. Staví na poznatcích a zkušenostech, které získala téměř dvacetiletým učením u Gabrielly Roth (zakladatelka tance 5 rytmů). Kromě Gabriely se učila a spolupracovala s šamany, léčiteli a učiteli z různých částí světa a různých kultur. Pozadí její práce tvoří studium Antropologie (1st Class Hons UCL 1986), Gestalt psychoterapie (Gestalt Centrum, Londýn, 1988) a rodinných konstelací.  Výsledkem tohoto více než třicetiletého studia a praxe je  School of Movement Medicine (Škola Movement Medicine), jíž založila spolu se svým mužem Ya'Acovem Darling Khan. Web: www.schoolofmovementmedicine.com

Susannah je lektorkou a člověkem s velkou jasností a soucitem. Její vášeň, láska a oddanost životu je velmi nakažlivá a odráží se také v pozornosti, se kterou se věnuje každému tanečníkovi a se kterou pečuje o planetu, kterou nazýváme domovem.

Je tanečnicí, zpěvačkou, spisovatelkou. Vydala sedm hudebních alb a několik knih. V češtině vyšla kniha Susannah a Ya’Acova „Jak probudit, tančit a žít své sny“ (nakl. Maitrea, 2012)

 „Jsem vděčná za to, že mohu pobývat na této zemi, že mohu tančit a zpívat. Jsem vděčná za své tělesné, intelektuální i filozofické dispozice, emocionální hloubku, extatickou a duchovní dimenzi ve svém životě i práci. Děkuji všem svým učitelům, zejména životu, a cítím se poctěna, že sloužím těm, kteří ke mně přicházejí pracovat, vkládám do toho celou svoji lásku a pravdu.“ (Susannah Darling Khan)

ys3

Ohlasy tanečníků

Susannah je má milovaná učitelka, jejíž učení je ukotveno v její osobní hluboké moudrosti, upřímnosti, lásce k životu, k lidem, k Zemi a v integritě, kterou považuji v dnešním světě za výjimečnou. Pomáhá s velkým entuziasmem každému, aby objevil svého vnitřního tanečníka i hudebníka a navrátil se ke spojení se svým srdcem, k důvěře v sebe, ve svůj vlastní tanec a v nenahraditelnou hodnotu toho, čím každý můžeme přispět k blahu všech bytostí. Její vedení je směsí síly, jemnosti, hluboké intuice a velké přesnosti. Je opravdovou radostí a dobrodružstvím být jejím “studentem.

~ Kateřina Stejskalová

Susannah vytváří posvátný prostor. Její učení má obrovskou jasnost, je jemné a jednoduché zároveň. Cítím se v rukou poskytujících úctu a bezpečí. Přináší krásnou rovnováhu mezi chladem, jasností a silou myšlení, bystrým humorem, radostí a vášnivou  odvahou, okouzlující sňatek  mysli a těla, mužského a ženského, citlivosti a vrozené autority.

~ Susan Law

Susannah & Ya’Acov Darling Khan
zakladatelé Movement Medicine 

Susannah & Ya’Acov Darling Khan
Co je Movement Medicine?

nejbližší akce se Susannah v ČR:

v jednání, pravděpodobně rok 2018

již proběhlé akce se Susannah v ČR:

Příběhy lásky (27-29. března 2015, Praha)
Tančící hlasy (16-18. listopadu 2012, Praha)
DanSing (2010, Praha)

Kam dále pro informace a inspiraci?

ROZHOVOR

 "Vypněte své programy"
rozhovor se Susannah pro Maitreu

...

CO JE MOVEMENT MEDICINE?

Movement Medicine unikátně propojuje tanec, novodobý šamanismus, meditaci a konstelace...

...

AKCE MOVEMENT MEDICINE

workshopy s lektory Movement Medicine v ČR

...