Movement Medicine

Movement Medicine mandala

Co je Movement Medicine?

Movement medicine je medicína (šamanské léčení) pro naši dobu. Unikátně propojuje tanec, novodobý šamanismus, meditaci a konstelace. Nabízí nám přímou, ztělesněnou zkušenost tance života, který se odehrává v nás, a všude kolem nás.

Již od pravěku hrál tanec, zpěv a rituály důležitou roli v lidském společenství. Movement medicine je soudobým výrazem tohoto dědictví. Movement medicine snoubí pravěkou a novodobou moudrost, a podporuje vás zažít transformativní sílu svého vlastního potenciálu v co-kreativní komunitě.

Jako druh teď čelíme obrovským výzvám, které zjevně pocházejí z oddělení, oddělení mezi tělem a duchem, mezi jednotlivcem a národem, mezi lidským světem a tkanivem života, jehož jsme součástí a na němž jsme závislí. Jednoduše shrnuto, Movement medicine nás znovupropojuje, prohlubuje naši schopnost empatie a soucitného bytí a konání.

 

Movement medicine je pohybová meditační praxe, která nás znovu propojuje s moudrostí života v srdci, radostí z vědění kdo jsem já, a uspokojení z toho, že vnášíme svou jedinečnost do života.
Je pro každého, kdo se touží probudit, objevit více svého tvůrčího potenciálu, věnovat se šamanismu praktickým způsobem, objevit extázi bez drog, najít komunitu, která nepožaduje vzdát se individuality, a najít odvahu podílet se na životě svým jedinečným způsobem. Zkrátka pro všechny, kdo touží pojmout vědomý tanec jako cestu ke svobodě, bdělosti, vědomí a naplnění.

(zdroj: schoolofmovementmedicine.com)

susannah-yaacov-

Zakladatelé 
 SusannahYa´Acov Darling Khan

Učili se u mnoha učitelů různých kultur, a stejně tak z vlastní lektorské praxe v mnoha zemích s rozdílným kulturním pozadím. Pracovali s léčiteli a  šamany v Amazonii, Arktidě. Po 18 let byli přímými žáky a spolupracovníky Gabrielle Roth (tvůrkyně tance 5 rytmů). Tyto bohaté zkušenosti a hluboké znalosti přinášejí do své práce. 

Rozhovory s lektory

SVÉHO SNU SE NEVZDÁVEJTE

 rozhovor s Caroline Carey 

VYPNĚTE SVÉ PROGRAMY

rozhovor se Susannah Darling Khan

KRUHY V PROPOJENÍ

rozhovor s Davidem Mooney

Knihy a CD

kniha_pic_ leceni_pohybem

Léčení Pohybem

Kruh ohen Fenix - obálka knihy Caroline Carey

Knihy Caroline Carey

CDs_MM

CD Movement Medicine

Videa Movement Medicine

Setkání se zakladateli Movement Medicine 

Co je Movement Medicine?

lektoři Movement Medicine působící v ČR

Kde praktikovat Movement Medicine?

workshopy

víkendové nebo jednodenní workshopy se zahraničními lektory,
večerní lekce s českými lektorkami v učednictví (Veronika Živa, Maya Love)

...

webináře

online webinář se Susannah a Ya'Acovem (v angličtině)

...

MM Rozcestník (v angličtině)


www.schoolofmovementmedicine.com
 – oficiální stránky školy Movement Medicine

www.alchemyinmovement.com – stránky Caroline Carey

www.embodiment.ie – stránky Davida Mooney