Veronika Ziva_lektorka

VERONIKA ŽIVA

lektorka Movement Medicine v učednictví

VERONIKA ŽIVA (lektorka Movement Medicine v učednictví, zakladatelka projektu Dansea.cz)

Mé první setkání se spontánním tancem byl workshop tance 5 rytmů v roce 2008. Brzy poté jsem se stala organizátorkou tance 5 rytmů a pak i Movement Medicine v Čechách. Pod značkou Dansea.cz  organizuji taneční workshopy se zkušenými lektory z Evropy. Absolvovala jsem 4 letý intenzivní výcvik Movement Medicine v Anglii a nyní jsem v učitelském výcviku Movement Medicine u Susannah a Yaacova Darling Khan. Již 8 let provázím taneční akce a večery jako Dj a od září 2018 provázím lekce Movement Medicine jako lektorka v učednictví. 

Veronika Živa

Všichni lektoři, se kterými jako organizátorka spolupracuji, jsou zároveň mí učitelé a mým záměrem je dopřát i tanečníkům v Čechách možnost učit se od těch nejlepších a dále jako organizátorka a lektorka šířit praxi Movement Medicine v Čechách a na Slovensku.

Tanec je mou vášní…. tanec se prolíná se životem…. nezačíná ani nekončí v tanečním sále. Tanec je mým zrcadlem a uctěním všeho, co přichází a odchází, všeho, co je mou součástí a všeho, čím se můžu stát. Jsem každý den vděčná, že mohu jít po téhle cestě …

Vedle tance se přes 15 let každodenně věnuji józe a meditaci. V rámci studia na FFMU v Brně jsme se věnovala uměleckému a mystickému odkazu Františka Drtikola a tématům přechodu mezi tělem, přírodou a uměním. Pro to vše nyní nacházím spojení v tanci, zvláště v Movement Medicine. Žiji nedaleko Prahy na Karlštejnsku.