Kruh, oheň a Fénix

workshop s Caroline Carey
28.2. - 1.3. 2020 PRAHA 

Vstupujeme do neznáma a tančíme, abychom uviděli, co se může objevit. Abychom zkoumali možnosti, stanovili si záměr, aniž bychom věděli, co přesně se nám otevře, a aniž bychom si dělali plány… Někdy se setkáme s výzvou, jindy přijde podpora - to vše je součástí tohoto postupného odhalování. Někdy se setkáváme s nejhlubší radostí a jindy se vracíme ke starým příběhům, které touží po tom, abychom jim naslouchali a dali jim v tu chvíli pozornost… Jindy se prostě milujeme s mystériem.

 

Práce nazvaná Mandorla, vyrůstající z tradice vypravěčství, tvořivosti a tance, symbolizuje a nabízí zviditelnění celistvosti, povstávající z vyrovnané souhry dvou protichůdných sil. Soustředíme se tu na temnou ženskou receptivitu - princip jin, a na světlý, mužský princip jang. 

Hru těchto dvou sil v sobě můžeme pozorovat. To, jak se k těmto dvěma aspektům a k tomu, do jaké míry jsou v rovnováze, vztahujeme, se zrcadlí v míře harmonie, jakou zažíváme v životě ve vnějším světě.

Caroline nabízí taneční workshop “”Kruh, oheň a Fénix” jako souhru mezi silami světla a tmy, mužského a ženského principu. Společně vytvoříme silný kruh energie, kde se tyto polarity mohou uvolnit a propojit. V této základní rovině naší práce se může odehrát cokoli a vzrušující na tom je, že choreografy své obnovené vlastní síly a prožívání budete vy sami.

“Když necháme spadnout masky vyjadřující, kdo si myslíme, že jsme, nebo za koho nás považují ostatní, a spojíme se se svým Fénixem povstavším z ohně a popela, přichází svoboda.”

Jste zváni bez ohledu na předchozí zkušenosti s tancem a tímto druhem práce.

 Praktické informace k workshopu

CENA WORKSHOPU

workshop (pá+so+ne): 
3.400 Kč (platba zálohy do 15.1.)
3.800 Kč (platba zálohy po 15.1.)

REZERVACE MÍSTA

Rezervujte si své místo včas vyplněním online přihlášky a zaplacením zálohy kurzovného. (detaily k platbě obržíte e-mailem)

CENA VEČERA

pouze páteční otevřený večer:
550 Kč

PODMÍNKY ÚČASTI

Workshop je otevřen pro každého bez ohledu na předchozí zkušenosti s tancem. Storno a účastnické podmínky DANSEA najdete ZDE. 

ZVÝHODNĚNÁ CENA

Využijte výhodnou cenu workshopu při včasné platbě zálohy do 15.1 

DARUJTE TANEC

nebo se nechejte obdarovat!
nabízíme Dárkové poukazy  na workshopy a otevřené večery

Čas konání

pátek 28. února • 19:45 - 22:00
sobota 29. února • 11:00 - 18:00
neděle 1. března •  10:00 - 17:00

Místo konání

Taiji akademie
 Tj Sokol Vinohrady, 3. patro
Polská 1, Praha
www.taiji.cz

Kruh ohen Fenix - obálka knihy Caroline Carey

Doporučujeme knihu Caroline Carey

"Kruh, Oheň a Fénix. Cesta tančícího bojovníka"

touto knihou prostupují myšlenky o tom, jak se můžeme rozvíjet a nechat si narůst pomyslná křídla a zanechat za sebou vše, co nám již k ničemu neslouží.  Caroline citlivě a poeticky uvádí čtenáře do toho, co v průběhu času nejspíše upadlo v zapomění. Jde o znovuprobuzení, aby si uvědomili svou pravdu, a o připomenutí své vlastní nevinnosti a smyslu duše. Věří, že my všichni jsme tu od toho, abychom naplnili právě smysl své duše. Prvním krokem je vědět, kdo jsme. Tím druhým je ujasnit si, o čem je závazek a následovat svou vášeň …

Na akci bude možnost knihu také zakoupit. 

Caroline Carey

O lektorovi

Caroline Carey se u svých učitelů učila práci se šamanskými cestami, které nyní používá při tanci i léčeních, při hledání částí ztracené duše a při procesu Mandorly. Šamanské cesty představují i základ její vlastní cesty, charakterizované silným propojením s animismem a cestou šamana. Jejími učiteli v této oblasti byli mimo jiné Chris Luttichau, Bill Plotkin, Jonathan Horowitz, Simon Buxton a učitelé z asociace Sacred Trust. Její zkušenosti zahrnují i tanec s křováckými léčiteli v Namibii.

Kam dále pro více informací a inspiraci?

PROFIL LEKTORA

Caroline Carey je vášnivou lektorkou a průvodkyní s více než 30ti letou zkušeností ...

přejít ...

ROZHOVOR

"Svého snu se nevzdávejte!" rozhovor
s Caroline Carey

přečíst rozhovor...

Middle Earth Medicine

více o praxi Middle Earth Medicine, kterou Caroline Carey učí ...

více...

Videa o Caroline Carey

Krátký dokument o Caroline Carey
Movement Medicine

"PROBUZENÍ" - filmová báseň 
Probuzení našich srdcí a mysli do divokosti přírody