TANČÍCÍ BUDHA
s MATI ENGWERDA


... TANEC v MEDITACI ...

 

"Zapomeň na tanečníka, staň se tancem. To je meditace. Protanči se tak hluboko, až úplně zapomeneš, že jsi to "ty", kdo tančí a začneš cítit, že jsi tancem. Oddělenost musí zmizet; pak se to stává meditací. Dokud je tam oddělenost, pak jde o cvičení, které je dobré, zdravé, dávající pocit čerstvosti a mládí. Ale nejde ještě o meditaci. Tanečník musí pokračovat, až zůstane jen tanec... Nestůj stranou, zcela se do toho ponoř." - Osho

Tanec nás zve, abychom objevili přirozené proudění naší energie a oddali se mu. Podle mé zkušenosti se tanec a meditace se navzájem nádherně vyživují. Tanec nás odvádí z hlavy do těla a dovoluje naší energii proudit. V meditaci tuto energii přivedeme dovnitř do těla, kde ztělesníme a probudíme svou přítomnost. Když se tanec setká s meditací, vzájemně se posilují.
Když tančíme, můžeme zažívat Jednotu. Člověk se rozpustí v tanci a tanec se rozpustí v existenci. Vlna už není vlnou, ale rozplývá se v hloubce a moudrosti oceánu. Když se odevzdáme tanci, zakoušíme svou esenci. Tehdy se tanec stává meditací. Během tohoto víkendu budou tanec a meditace přirozeně přecházet jedno v druhé. Ať už se pohybujeme, nebo v tichosti sedíme, naše esence, zdroj našeho bytí, v nás bez ustání bdí.

PROFIL LEKTORKY

Mati prošla výcvikem 5 rytmů v roce 1998 a od té doby vede workshopy ...

více ...

ROZHOVOR

"Cokoliv chcete, můžete!"
rozhovor s Mati Engwerda

více ...

CO JE 5 RYTMŮ?

5 rytmů je praxe vědomého pohybu, která integruje všechny úrovně...

více...

Často kladené otázky

 Máte další otázky?

Veronika Živa
veronika@newweb.danseaczdb.cz
tel. +420 727 941 674