Nils Kercher_fb_cover

Nils Kercher a Kira Kaipainen

Rituální koncert pro tanec & kakao

8. října 2023, Praha

Koncert začneme v kruhu šálkem ceremoniálního kakaa, které nám pomůže naladit se na koncert a tanec, projít tou pomyslnou branou do nevšedního vnímání, a posílit naši imaginaci. Poté bude následovat koncert Nilse Kerchera a Kiry.

 

Jak bude akce probíhat:
13:45 :: registrace a příchod
14:00 :: Kakaový Rituál (provází Veronika Živa)
14:30 :: Koncert pro tanec (Nils Kercher & Kira Kaipainen)
16:30 :: Společné zakončení v kruhu

Předprodej akce

Nils Kercher a Kira Kaipainen

Nils Kercher und Band, Release Concert zum Album 'can you smell the rain' in der Harmonie in Bonn. und Band, Release Concert zum Album 'can you smell the rain' in der Harmonie in Bonn; am 05.03.2020

Africký puls a severský prostor

Západoafrický puls se prolíná se severskou rozlehlostí a barevnými melodiemi písní. Kira a Nils plynule oscilují mezi kytarovými zvuky, poutavými perkusemi a hypnotickým zvukem kory, 21strunné africké harfy.

Ve vytříbených a přesto jednoduchých a jasně zaranžovaných písních zpívají o velkých i malých tématech lidského bytí. Hlasy, které se někdy průhledně a zranitelně vznášejí prostorem a pak zase divoce a se zemitou silou jedou na pulzujících rytmech.

Nils Kercher: zpěv / kytara / kora / perc
Kira Kaipainen: zpěv / perkuse / balafon
www.nilskercher.com

 

CO SI VZÍT SEBOU

 * Pohodlné oblečení, ve kterém se cítíš slavnostně
* Láhev s vodou
* Koncert je taneční, ale pokud si budeš chtít užívat hudbu bez pohybu, vezmi si sebou deku či polštářek. V sále je dostatek prostoru pro dynamický pohyb i klidné rozjímání s hudbou.

 

 Praktické informace k akci

CENA koncertu

650 Kč (předprodej do 6.10)
790 Kč (plná cena od 2.10)

REZERVACE MÍSTA

Prodej vstupenek probíhá přes SMS ticket.
Předprodej akce

Čas konání

neděle 8. října  • 14:00 - 16:30

 

Místo konání

Taiji akademie
Tj Sokol Vinohrady, 3. patro
Polská 1, Praha
www.taiji.cz
(velká budova Sokol Vinohrady, vstup hlavním vchodem kolem vrátnice a po schodech nahoru do posledního patra)

Alba Nilse Kerchera získala velký mezinárodní ohlas na světové scéně fusion hudebních skladatelů. BBC a renomované britské hudební časopisy jako Songlines a fRoots porovnávaly jeho skladby s prominentními produkcemi z různých kulturních prostředí: s umělci jako Rokia Traore, Steve Reich a Peter Gabriel. A to hudbu výstižně popisuje: klouže z atmosféry do atmosféry, mezi časy a kontinenty, aby tkala organický příběh. A hladce se prolíná a hlubokými, a zároveň hravými texty z pera Kiry Kaipainen.