"DEJ SE DO TANCE"

DANSEA: Mati Engwerda

OTEVŘENÝ VEČER
s MATI ENGWERGA (Holandsko)
BRNO
20. KVĚTNA 2016

OTEVŘENÝ TANEČNÍ VEČER je úvodem k následné víkendové dílně, a zároveň může být pojat jako seznámení se s tancem 5 rytmů nebo s tancem pod vedením zkušené lektorky Mati. Večerní setkání je skvělá příležitost "ochutnat" tanec s Mati na vlastní “kůži”. Vítaní jsou všichni, kdo cítí touhu po svobodném pohybu, nehledě na věk či předchozí zkušenost s tancem. I když třeba ještě nemáte zkušenost s tancem, neváhejte, a přijďte zažít, že: “ Každý, kdo má tělo, je tanečník”  (Gabrielle Roth)

 

„Tanec mi dává pociťovat mou živost. Nezáleží na tom, jaké emoce prožívám nebo co se odehrává v mém životě, všechno to můžu vyjádřit pohybem. Pokaždé, když vkročím na taneční parket, cítím, jak ve mně pozvolna vzrůstá pocit oslavy. Nezáleží na tom, jaký tvar moje tělo zaujímá; tanec mě vyzývá k tomu, abych se nadechla právě toho, co je v tu chvíli přítomné: radosti, slz, zmatku, divokosti, něhy.
(Mati Engwerda)

 

CYKLUS "POKLADY SRDCE" s Mati Engwerda probíhající v Brně 2015/2016 má celkem 5 víkendových workshopů. Skrze tanec, meditaci a další média zkoumáme oblast srdce a zaměřujeme se na přenos našich zážitků z tanečního parketu do našeho každodenního života. Často nám může připadat, jakoby to byly dva různé světy v našem životě, proto budeme praktikovat integraci vhledů, výzev a svobody, které na dílně zažíváme, do každodenního života. Ačkoliv je opravdu krásné účastnit se celého cyklu, je také možnost účastnit se jen libovolných víkendů dle Vašeho výběru.

Kam dále pro více informací a inspiraci?

PROFIL LEKTORKY

Mati prošla výcvikem 5 rytmů v roce 1998 a od té doby vede workshopy ...

více ...

ROZHOVOR

"Cokoliv chcete, můžete!"
rozhovor s Mati Engwerda 

více ...

CO JE 5 RYTMŮ?

5 rytmů je praxe vědomého pohybu, která integruje všechny úrovně...

více...

 Praktické informace

CENA VEČERA

pouze páteční otevřený večer:

400 Kč (platba do 3.5.) 
450 Kč (platba po 3.5.)

CENA WORKSHOPU

workshop (so+ne): 

3.300 Kč (platba zálohy 1.800 Kč do 3.5.)
3.500 Kč (platba zálohy 2000 Kč po 3.5.)
při platbě workshopu je páteční večer zdarma

VÝHODNĚNÁ CENA

balíčky pro cyklus při platbě:

2-3 dílen: 3.000 Kč za dílnu
4-5 dílen: 2.700 Kč za dílnu 

REZERVACE MÍSTA

Rezervujte si své místo včas vyplněním online přihlášky a zaplacením zálohy kurzovného. (detaily k platbě obržíte e-mailem)

PODMÍNKY ÚČASTI

Workshop je otevřen pro každého bez ohledu na předchozí zkušenosti s tancem. Storno a účastnické podmínky DANSEA najdede ZDE. 

DARUJTE TANEC

... nebo se nechejte obdarovat:)
nabízíme Dárkové poukazy  na workshopy a otevřené večery

Čas konání

pátek 20. května • 18:00- 21:00
sobota 21. května • 11:00-18:00
neděle 22. května • 10:00-17:00

Místo konání

tělocvična "Pod Hradem"
(velká budova z červených cihel)
Údolní 3, Brno

Často kladené otázky

 Máte další otázky? 

Veronika Živa
[email protected]
tel. +420 727 941 674

Pokud mě na tel. nezastihnete,
napište sms, ozvu se vám zpět.

následující dílny z cyklu Poklady Srdce:

Probuzení přirozenosti (9.-11. září 2016, Brno)

Umění jednoty (25.-27. listopadu 2016, Brno)

tanec 5 rytmů, cyklus Poklady srdce v Brně s Mati Engwerda

Plynutí a důvěra | Umění bytí |  Země (17.-18. října 2015)

Během tohoto prvního víkendu se propojíme s přirozeným proudem naší energie a s uměním bytí. Být doma v těle je prvním krokem k probuzení. Dech, tanec a meditace nás budou podporovat v návratu k našemu přirozenému proudu a rozpuštění zamrzlých částí v našich tělech a srdcích. Vnímavost a spojení se Zemí je důležitou branou k bytí v přítomnosti. Když se naučíme jak proměňovat naše strachy v důvěru, je tam  tolik svobody!

Jízda na Tygrovi |  Odvaha a Síla | Oheň (22.-24. ledna 2016)

Vedle kvality Býtí je v nás také přirozená vitální životní síla, která se touží projevovat a rozvíjet. Vášeň žít, růst, vzkvétat. Během tohoto víkendu rozvineme a posílíme spojení s naší autentickou silou. V našem Srdci a  Esenci můžeme zažívat skutečnou sílu a potenciál. Často máme tendenci zažívat výzvy v našem životě jako překážky. Ve skutečnosti jsou však tyto výzvy dary života, které nám pomáhají růst a rozvíjet se. Co v našem životě potřebuje pro svůj další růst naši pozornost?

 Odevzdání |  Umění nechat odejít | Voda  (20.-22. května 2016)

V tomto víkendu jste zváni k  odevzdání a vytvoření prostoru  se svém srdci skrze umění nechat odejít. Změna je přirozeností života, a nechat odejít je její součástí. Tento proces se může dotknout smutku uvnitř nás, ale zároveň se tím vytváří prostor, aby mohlo vstoupit něco nového. S hlubším propojením s proudem života, narození a smrti, osvobozujeme naši přirozenou vitalitu a kreativitu. V každém okamžiku nás život vyzývá se mu odevzdat.

Probuzení naší buddhovské přirozenosti | Umění přítomnosti | Vzduch  (9.-11. září 2016)

V tomto víkendu se propojíme s naší esencí, která je za našimi mysšlenkami a pocity. Nahlédneme hlouběji do nás samých, a tyto zkušenosti z tanečního parketu vneseme do našeho dennodenního života. Žiji skutečně svůj plný potenciál, nebo se držím zpátky? Jaké opakující se vzorce v životě  mi snižují energii? Co potřebuju podpořit pro svůj další rozkvět? Jakmile se naučíme vidět skrze povrch naší osobnosti, nemusíme se identifikovat s určitou rolí v našem životě, ale můžeme se svobodně posouvat z jedné role do jiné. Za vrstvami naší osobnosti je nesmírný oceán svobody a lásky, doširoka otevřený prostor v našem srdci, vždy dosažitelný a přítomný.

Klid | Umění jednoty | Srdce  (25.-27. listopadu 2016)

Během závěrečného víkendu cyklu se propojíme s Klidem. Klid je bohužel v našem moderním světě často opomíjenou kvalitou. Důsledkem toho často nevíme, jak se zpomalením a přesunutím pozornosti dovnitř vyživit. Proto máme tendenci padat do stínu této kvality. Naopak nacházejíc se ve skutečné podstatě Klidu jsme obojí, úplně uvolnění a zároveň bdělí. Pokud máme dostatek odvahy projít skrze povrch naší mysli a pocitů, není tam jiná možnost než přijít domů! Návratem ke kořenům sebe sama vytváříme v našich srdcích prostor pro žiot a pro lásku: náš přirozený stav bytí. Jak zůstat v kontaktu se svou esencí uprostřed životních změn?