azul eng

AZUL logo

ENG Azul je praxe vědomého pohybu, která využívá sílu pohybu k probuzení lásky. Je to psycho-spirituální přístup založený na pochopení, že v tomto životě je naší největší výzvou zahojit zraněné části naši bytosti, abychom se mohli spojit s našimi jedinečnými dary a vyjádřit náš plný potenciál.

Znázorněním této praxe je vzestupná spirála ve které pracujeme na ztělesnění a probuzení našich srdcí. Vytváříme místo pro uzdravení, transformaci našeho utrpení v sebepoznání a probuzení našeho já se stále se prohlubujícím vědomím, až k plnému prožitku – že jsme Láska.

V základní podobě jsou účastníci vedeni skrze pohybovou meditaci, která představuje cestu spirály. Začínáme v tichu, pohyby které se vynořují nás vedou do plynulosti, s pozorností k přirozenému pohybu vesmíru, jímž je jeden nepřetržitý pohyb. Jakmile jsme v tomto pohybu ukotveni, pozornost se přesouvá směrem dovnitř, k naslouchání a přijímání sama sebe, k uctění krásy, která je vlastní všem našim životním zkušenostem. Jakmile opravdu přijmeme, kým v daném okamžiku jsme, pozornost se přesouvá směrem ven, abychom pocítili, jaké jsou naše vztahy s ostatními a možnosti spolu- tvorby. Spirála pokračuje, dostáváme se k místu, kde se učíme pouštět a uvolňovat to, co v nás brání Lásce, a dostáváme se do stavu rozšířeného vědomí, kde je naším zaměřením prostornost, a to jak uvnitř tak i venku. V závěru se opět vracíme k Tichu – a dostáváme se do nového, dalšího stupně spirály.

Amara Pagano - Azul

Zakladatelka
Amara Pagano (Havaii)

AMARA PAGANO absolvovala výcvik tance 5 rytmů u Gabrielle Roth (stupně Waves i Heartbeat) a po 17 let vyučovala 5 rytmů a šířila svůj unikátní jazyk v rámci této praxe v mnoha zemích Evropy, Ameriky i v Austrálii. Amara žije se svou rodinou na Havaji (Maui).

AZUL je výsledkem její celoživotní oddanosti k tanci jako nástroji osobního růstu a transformace. V taneční praxi Azul se snoubí láska Amary k tanci 5 rytmů Gabriely Roth a “Cesta srdce” mistra Prem Baby (Sachcha linie, kterou šíří v Čechách Naropa). Název Azul přijala Amara pro svou lektorskou cestu přímo od Prem Baby.

Proběhlé akce Azul v ČR

Oheň Lásky (13-15. května 2016, Praha, Amara Pagano)


KALENDÁŘ AKCÍ

Podívejte se na videa o Azul


Rozcestník (v angličtině)


www.amarapagano.com – oficiální stránky Amary Pagano

www.onedancetribe.com– havajská komunita „Jeden taneční kmen“, sjednocující AZUL, 5 rytmů, Movement Medicine