jaguar pic

JAGUÁR V TĚLE, MOTÝL V SRDCI
workshop Movement Medicine
s Ya'Acovem Darling Khan
1.-3. června 2018, Praha

“Záměrem šamanismu není stát se šamanem, ale být tím, kým jsi - v plnosti vztahu a spojení se silami, které Ti dávají život.” (Ya`Acov Darling Khan)

Praktický šamanismus skrze Movement Medicine

Během této transformativní víkendové dílny tě Ya`Acov zve k tomu, aby ses znovu podíval na svůj život jako na šamanskou cestu zasvěcení, skrze níž odhalíš, kým jsi a co opravdu svého dáváš.

Dílna je inspirována Ya`Acovovou vlastní 30 letou iniciací do šamanského světa a provede tě čtyřmi stádii zasvěcení současného šamanismu, které popisuje ve své poslední knize:

  1. Sestoupení na zem: Objevování vlastní cesty
  2. Oheň v břiše: Závazek vůči své cestě
  3. Vody života: Otevření se učiteli
  4. Vítr změny: Zasvěcení

“Jaguár v těle probouzí syrovou, vtělenou sílu naší skutečné a divoké přirozenosti a přírody samotné. Jaguár divoce chrání, co miluje. Motýl v srdci probouzí zářivou a prchavou krásu, jejíž záblesky u sebe vzájemně zachytíme, cítíme-li se dost bezpečně na to, abychom viděli a dali se vidět. Motýl je zázrak transformace, který se nás dotýká svými tichými a měkkými křídly.” - převzato z knihy Jaguár v těle, motýl v srdci, Ya’Acov Darling Khan (Maitrea 2018).

 

Setkáte se s jaguárem a motýlem v sobě a ze své vlastní zkušenosti se vynoříte s rostoucí schopností bezpečně zvládnout fascinující směs zranitelnosti a síly, směs, která v sobě nese alchymický potenciál a je tak klíčová pro naši lidskou cestu.

Movement Medicine tká dohromady radost svobodného tance s hloubkou meditace v pohybu, s vyprávěním příběhů a s duchem šamanské praxe. Zpochybňuje paradigma oddělenosti a připomíná nám přirozenost propojenosti sítě života a naše místo v ní.

Ya`Acov Darling Khan: Od mladého věku Ya`Acova přitahoval duchovní svět šamanismu. Následoval svou touhu během celého dospělého života. Studoval a praktikoval šamanismus s mnoha nadanými učiteli po celém světě. Byl rozpoznán jako šaman staršími šamany národa Sami (evropská tradice) i amazonských národů Achuar a Sapara. Učí po celém světě od roku 1989. Jeho dílny Movement Medicine jsou inspirující, posilující, současné a praktické a účastní se jich lidé ze všech životních cest.

Je spoluautorem knihy Léčení pohybem: Jak tančit, probudit a žít své sny (Maitrea, 2012) a autorem Jaguár v těle, motýl v srdci: Iniciace všedního šamana skutečným životem (český překlad chystá nakl. Maitrea, červen 2018)

 

 Praktické informace k workshopu

CENA

workshop (pá + so+ ne)
 3.800 Kč při platbě do 31.3.
4.300 Kč při platbě po 31.3.
jen páteční večer: 600 Kč

REZERVACE MÍSTA

Rezervujte si své místo včas vyplněním přihlášky a zaplacením kurzovného

PODMÍNKY ÚČASTI

Storno a účastnické podmínky DANSEA najdede ZDE.  Detaily k platbě obržíte po vyplnění přihlášky

Čas konání

pátek 1. června • 19:30 - 22:00
sobota 2. června • 10:00 - 18:00
neděle 3. června •  9:30 - 17:30

Místo konání

Taiji akademie
 Tj Sokol Vinohrady, 3. patro
Polská 1, Praha
www.taiji.cz

Kam dále pro více informací a inspiraci?

PROFIL LEKTORA

Ya'Acov vychází z vizuální komunikace, umění a léčitelství (šamanismu). Jeho učení je směsí praktické moudrosti, humoru a přesně vedeného tance na okraji neznáma ...

KNIHA

Stejnojmenná kniha "Jaguár v těle, motýl v srdci (vyd. v červnu 2018) se chystá na české vydání v nakladatelství MAITREA.

CO JE MOVEMENT MEDICINE?

Movement Medicine unikátně propojuje tanec, novodobý šamanismus, meditaci a konstelace...

Videa 

Co je Movement Medicine? (v angličtině)

O praxi Movement Medicine (s českými titulky)

Často kladené otázky

 Máte další otázky?

Veronika Živa
veronika@dansea.cz
tel. +420 727 941 674